<< späť

Kúpeľové soli patria medzi kozmetické prípravky. Základnou zložkou kúpeľových solí je prírodná kamenná soľ, ktorá je obohatená vonnou kompozíciou, potravinárskym farbivom, penotvornou prísadou, prípadne prostriedkom pre zjemnenie pokožky.

Podľa použitého druhu, vône a farbiva Vám ponúkame 8 rôznych druhov kúpeľových solí. Balené sú v 500 g tapaténových sáčkoch, 600 g alebo 1200 g dózach PE.

Prírodná kúpeľová soľ harmančeková, ukľudňuje zapálené miesta na pokožke. Prírodná kúpeľová soľ eukalyptová priaznivo pôsobí na uvoľnenie dýchacích ciest. Priaznivé zdravotné účinky na ľudský organizmus má jódovaná kúpeľová soľ s ľubovníkovým výťažkom. Ľubovník je rastlina, ktorá pôsobí priaznivo na látkovú výmenu, zlepšuje krvný obeh a napomáha kľudnému spánku. Jodid draselný obsiahnutý v tejto soli sa pri kúpeli postupne uvoľňuje. Deficit jódu je teda možné zlepšiť aj takýmto kúpeľom. V obchodoch ju nájdete pod názvom Trezalková kúpeľová soľ. Rad prírodných kúpeľových solí dopĺňa kúpeľová soľ levanduľová. Kúpeľ v tejto soli má ukľudňujúce účinky a napomáha regenerácii síl, vhodná je pre veľmi suchú pokožku.

Ďalej vám ponúkame kúpeľové soli, ktoré patria do kategórie kozmetických druhov.
Alpinol je kúpeľová soľ s charakteristickou vôňou po výťažku z alpských drevín. Má podporný účinok proti poteniu nôh, vplýva na dobré prekrvenie pokožky a uvoľňuje napätie v svaloch. Ďalšou kúpeľovou soľou je Melted Ice (Topiaci sa ľad), ktorá upúta svojou sviežou, čistou kozmetickou vôňou. Je to typická vôňa úspešného moderného muža. Ďalšia z radu luxusnejších kúpeľových solí je Faroe. Je typická silnou parfumovou vôňou. Najnovším výrobkom je kúpeľová soľ Bellissima s prísadou isopropylmyristátu. Tento prostriedok zabraňuje vysúšaniu pokožky, taktiež ju zjemňuje a je v nej použitá kompozícia s vôňou parfumu Bella Allure.


Solmo, s. r. o. Brezno,  Švermová 1030/12, 977 01 Brezno
Ing. Vladimír Strmeň Mob: 0905 732 758, 0908 662 188
Sklad: Cesta osloboditelov 8, Brezno 977 03
Mob: 0905 814 954
e-mail: solmo@solmo.sk, http:// www.solmo.sk
© 2002